Blog - Supermicro.pl

Blog tematyczny poświęcony nowościom technologicznym od Supermicro

Nowe rozwiązania w dziedzinie zabezpieczeń i usprawnień usług serwerowych
Supermicro Blog - zdjecie
Proxmox Server Solutions GmbH wydaje 6-tą wersję swojej platformy bezpieczeństwa poczty elektronicznej typu open-source „Proxmox Mail Gateway”.Nowa wersja 6.0 ma ulepszoną obsługę ZFS w UEFI i NVMe.
Wraz z serwerami typu „S2D Series” Thomas-Krenn wprowadza na rynek szereg elastycznie konfigurowalnych systemów serwerowych, które pomyślnie zakończyły proces sprawdzania poprawności Microsoft dla HCI stosu Azure.
Odkrycia w dziedzinie zabezpieczeń oraz Sztucznej Inteligencji
Supermicro Blog - zdjecie
Huawei wprowadza na rynek swój najpotężniejszy na świecie procesor dla sztucznej inteligencji oraz kompleksową platformę obliczeniową AI. Ascend 910 to nowy procesor AI z rodziny chipsetów Ascend Max, a po roku rozwoju osiągnął swoje cele wydajnościowe, jak podał producent, przy znacznie niższym zużyciu energii niż pierwotnie planowano.
Zbliżają się komercyjne komputery kwantowe...
Supermicro Blog - zdjecie
Zbliżają się komercyjne komputery kwantowe. Firmy takie jak Google i IBM pracują gorączkowo nad swoimi superkomputerami i stale zwiększają liczbę kubitów. Jednak komputery kwantowe zagrażają poprzednim systemom szyfrowania, ponieważ mogą złamać zabezpieczenia, które nie zostały jeszcze złamane. Co to oznacza dla firm, wyjaśniła Malte Pollmann, dyrektor ds. Strategii w Utimaco GmbH, w wywiadzie dla administratora IT.
Symulowane ataki na strony internetowe
Supermicro Blog - zdjecie
Strony internetowe są bramą do biznesu w świecie online - i jednym z najpopularniejszych celów hakerów. Im bardziej interaktywna i dynamiczna jest strona internetowa, tym więcej potencjalnych słabych punktów. Śledzenie rzeczy jako administrator nie jest łatwe. Crashtest Security z Monachium oferuje skaner podatności na zagrożenia online, za pomocą którego firmy mogą sprawdzać swoje witryny pod lupą. Administrator IT wypróbował potężne narzędzie.