Blog - Supermicro.pl

Blog tematyczny poświęcony nowościom technologicznym od Supermicro

Nowy AMD Ryzen Threadripper wyprzedza swoje czasy
Supermicro Blog - zdjecie

AMD Ryzen Threadripper 3990X jest ostatnio na ustach wszystkich. Magazyny branżowe, konferencje, targi technologiczne i wiele innych. YouTube zapełnił się testami i materiałami, a bardziej zaawansowani pokusili się nawet o podkręcanie tego najpotężniejszego jak dotąd, procesora do komputerów stacjonarnych. Czym dokładnie wyróżnia się AMD Ryzen 3990X i do jakich zastosowań się nadaje? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

AMD w ostrym natarciu na rynku procesorów i GPU
Supermicro Blog - zdjecie
Advanced Micro Devices ogłosiło nowy procesor graficzny (GPU), który ma konkurować z Nvidią. Nowe procesory graficzne AMD Radeon z serii 5600 zostały zaprojektowane tak, aby osiągać cele przy niskim poborze mocy i zachować niską cenę. Firma ogłosiła również długo oczekiwane mobilne układy scalone Ryzen.
SharePoint 2019 - integracja Twoich dokumentów i plików w firmie
Supermicro Blog - zdjecie
SharePoint 2019 oferuje niektóre funkcje lokalne, które wcześniej były dostępne tylko w chmurze, tj. w Office 365. Obejmuje to przechowywanie danych w chmurze, nowy wygląd i działanie oraz ulepszone zapobieganie wyciekom danych.
Symulowane ataki na strony internetowe
Supermicro Blog - zdjecie
Strony internetowe są bramą do biznesu w świecie online - i jednym z najpopularniejszych celów hakerów. Im bardziej interaktywna i dynamiczna jest strona internetowa, tym więcej potencjalnych słabych punktów. Śledzenie rzeczy jako administrator nie jest łatwe. Crashtest Security z Monachium oferuje skaner podatności na zagrożenia online, za pomocą którego firmy mogą sprawdzać swoje witryny pod lupą. Administrator IT wypróbował potężne narzędzie.
Zbliżają się komercyjne komputery kwantowe
Supermicro Blog - zdjecie
Zbliżają się komercyjne komputery kwantowe. Firmy takie jak Google i IBM pracują gorączkowo nad swoimi superkomputerami i stale zwiększają liczbę kubitów. Jednak komputery kwantowe zagrażają poprzednim systemom szyfrowania, ponieważ mogą złamać zabezpieczenia, które nie zostały jeszcze złamane. Co to oznacza dla firm, wyjaśniła Malte Pollmann, dyrektor ds. Strategii w Utimaco GmbH, w wywiadzie dla administratora IT.
Odkrycia w dziedzinie zabezpieczeń oraz Sztucznej Inteligencji
Supermicro Blog - zdjecie
Huawei wprowadza na rynek swój najpotężniejszy na świecie procesor dla sztucznej inteligencji oraz kompleksową platformę obliczeniową AI. Ascend 910 to nowy procesor AI z rodziny chipsetów Ascend Max, a po roku rozwoju osiągnął swoje cele wydajnościowe, jak podał producent, przy znacznie niższym zużyciu energii niż pierwotnie planowano.
Nowe rozwiązania w dziedzinie zabezpieczeń i usprawnień usług serwerowych
Supermicro Blog - zdjecie
Proxmox Server Solutions GmbH wydaje 6-tą wersję swojej platformy bezpieczeństwa poczty elektronicznej typu open-source „Proxmox Mail Gateway”.Nowa wersja 6.0 ma ulepszoną obsługę ZFS w UEFI i NVMe.
Wraz z serwerami typu „S2D Series” Thomas-Krenn wprowadza na rynek szereg elastycznie konfigurowalnych systemów serwerowych, które pomyślnie zakończyły proces sprawdzania poprawności Microsoft dla HCI stosu Azure.