Proxmox Server Solutions GmbH wydaje 6-tą wersję swojej platformy bezpieczeństwa poczty elektronicznej typu open-source „Proxmox Mail Gateway”. Proxmox Mail Gateway to kompletny system operacyjny oparty na Debian Buster 10. Rozwiązanie antyspamowe i antywirusowe, dostępne od ponad 14 lat, to w pełni funkcjonalny serwer proxy poczty, który można zainstalować w kilka minut między zaporą ogniową a wewnętrznym serwerem poczty, a jego zadaniem jest ochrona infrastruktury IT przed spamem, wirusami, trojanami i wiadomościami phishingowymi. Użytkownicy mogą dokonać aktualizacji do najnowszej wersji poprzez instalację lub aktualizację systemu. Przewodnik aktualizacji krok po kroku jest dostępny pod kodem łącza j0a11.
Nowa wersja 6.0 ma ulepszoną obsługę ZFS w UEFI i NVMe. Pozwala to na przykład instalatorowi Proxmox ISO na rozruch z dysków SSD NVMe za pośrednictwem kopii lustrzanej ZFS za pośrednictwem „katalogu głównego ZFS za pośrednictwem UEFI”. Inne nowe funkcje obejmują aktualizację reguł SpamAssassin, logowanie według nazwy reguły w filtrze poczty i dzienniki systemowe powinny być wyświetlane szybciej w GUI, ponieważ zamiast „dziennikl” używany jest „mini-dziennik”. Ponadto wersja 6 zawiera poprawki błędów i drobne ulepszenia, a także OpenSSL 1.1.1c i obsługę TLS 1.3.
Proxmox Mail Gateway jest objęty licencją wolnego oprogramowania GNU Affero GPL, v3 i jest dostępny do pobrania jako obraz ISO z pełną funkcjonalnością po stronie producenta. Wsparcie dla przedsiębiorstw jest dostępne dla nieograniczonej liczby użytkowników, począwszy od 99 USD na hosta rocznie. Subskrypcja wsparcia zapewnia dostęp do stabilnego repozytorium korporacyjnego z regularnymi aktualizacjami za pośrednictwem interfejsu internetowego i jest zalecana do stosowania w środowiskach produkcyjnych.
Wraz z serwerami typu „S2D Series” Thomas-Krenn wprowadza na rynek szereg elastycznie konfigurowalnych systemów serwerowych, które pomyślnie zakończyły proces sprawdzania poprawności Microsoft dla HCI stosu Azure. To sprawia, że serwery z serii S2D idealnie nadają się do budowania infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI), ale także do uruchamiania wysoce dostępnej pamięci masowej zdefiniowanej programowo (SDS) w oparciu o Storage Spaces Direct. Thomas-Krenn chce zwrócić się do użytkowników i dostawców usług IT, którzy chcą skonsolidować klasyczne obciążenia serwerów i pamięć masową w bezpiecznych i skalowalnych infrastrukturach hiperkonwergentnych. Dzięki Storage Spaces Direct system Windows Server 2019 umożliwia tworzenie wydajnych klastrów HCI, a nawet dedykowanych systemów SDS dla innych firm. Ponadto usługa Azure Stack HCI umożliwia połączenie z chmurą Azure, a tym samym scenariuszami chmury hybrydowej dla tradycyjnych obciążeń.
Linia serwerów Thomas-Krenn obejmuje obecnie trzy różne systemy podstawowe z dwiema lub czterema jednostkami wysokości. Wszystkie serwery są wyposażone w płyty główne Supermicro i dwa skalowalne procesory Intel Xeon drugiej generacji, użytkownik może wybrać tutaj w zakresie od ośmiu do 28 rdzeni. Możliwa konfiguracja pamięci RAM wynosi od 64 GB do 1 TB. W zależności od obudowy dostępnych jest 12 lub 24 miejsca na dyski w formacie 3,5 lub 2,5 cala. Komponenty sieciowe Mellanox 25/100 GbE uzupełniają konfigurację klastra i zapewniają obsługę reguły RDMA w standardzie RoCE. Seria S2D jest już dostępna. Ceny serwerów zaczynają się od 4849 euro za system z dwoma procesorami typu Xeon Silver 4208 i 64 GB pamięci głównej.
Nowy PingCloud Private Tenant firmy Ping Identity zapewnia tożsamość w chmurze i zarządzanie dostępem dzięki połączeniu konfigurowalnych funkcji w dedykowanym środowisku. Narzędzie zapewnia globalny organ uwierzytelniający, który obejmuje pojedyncze logowanie i skalowalne usługi katalogowe. Jednocześnie oprogramowanie powinno zapewniać izolację danych i zasobów. W ten sposób organizacje IT powinny być w stanie zautomatyzować operacje IAM i uprościć zarządzanie.
PingCloud Private Tenant zapewnia Cloud IAM z wieloma opcjami konfiguracji w dedykowanym środowisku chmurowym. Powinno to pozwolić kontroli danych i bezpieczeństwa na automatyzację operacji IAM. Ponadto konfigurowalne uwierzytelnianie i usługi katalogowe powinny gwarantować, że menedżerowie IT, niezależnie od tego, gdzie znajdują się aplikacje lub zasoby, mogą wykorzystać rozszerzalność prywatnego dzierżawcy PingCloud dla różnych grup użytkowników i typów tożsamości. Producent obiecuje również łatwą integrację z hybrydowymi środowiskami informatycznymi lub chmurami bez konieczności instalowania, aktualizowania i zarządzania oddzielnymi serwerami proxy i agentami lokalnie. To samo dotyczy wprowadzenia na cały świat, ponieważ prywatny najemca PingCloud pozwala regionalnym opcjom konfiguracji na tworzenie różnych środowisk programistycznych, testowych i produkcyjnych w zależności od potrzeb geograficznych lub prawnych.
Dzięki integracji Microsoft Office 365 i Collabora Office w chmurze, działy IT mogą przechowywać pliki we własnej prywatnej chmurze z pełnym prawem własności danych i przetwarzać je online - z pełną funkcjonalnością bez ograniczeń. Przetwarzanie dokumentów jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki z dowolnego miejsca. Ponadto pliki mogą być przetwarzane w czasie rzeczywistym wraz z innymi partnerami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co oczywiście jest nadal możliwe lokalnie. Daje to użytkownikom więcej opcji edycji plików biurowych online bez lokalnej instalacji w przeglądarce. Pliki pozostają w lokalnej infrastrukturze. Magazynem mogą być serwery lokalne, serwery wirtualne dostawcy usług w chmurze, takie jak OTC, AWS lub Azure, oraz magazyn w chmurze. Ponadto można łączyć różne wspomnienia w chmurze multi-hybrydowej.
Dla użytkowników istnieje możliwość połączenia przetwarzania dokumentów pakietu Office z zadaniem do monitorowania. Aby to zrobić, użytkownik tworzy zadanie dla pliku i wysyła go do wewnętrznych współpracowników lub zewnętrznych partnerów biznesowych. Umożliwia to przypisanie zadań poszczególnym pracownikom, grupom lub przełożonym oraz określenie terminów, do których zadania powinny zostać wykonane. Po przekroczeniu terminu można ustawić i wysłać komunikaty dotyczące eskalacji.
Na VMworld 2019 w San Francisco Net-App zaprezentowała trzy nowe oferty dla infrastruktur VMware: Infrastruktura wirtualnego pulpitu (VDI) o nazwie „NetApp HCI dla VDI z VMware Horizon 7”, „NetApp Kubernetes Service for VMware” i „ NetApp HCI Implementation Service for VMware Private Cloud ”. Te nowe technologie zostały zaprojektowane, aby umożliwić bardziej wydajne zarządzanie i monitorowanie środowisk, a także tworzenie kopii zapasowych niezależnych od lokalizacji oraz skalowanie w górę i w dół na żądanie.
Usługa NetApp Kubernetes obsługuje w pełni zarządzaną usługę Kubernetes na VMware vSphere, niezależnie od tego, gdzie działa infrastruktura. Celem tej usługi jest zmniejszenie złożoności wdrażania klastrów Kubernetes i lokalnych obciążeń oraz zarządzania nimi. Oferta obejmuje takie funkcje, jak uaktualnienia w miejscu, kontrola dostępu oparta na rolach, zarządzanie cyklem życia aplikacji, ustawienia hybrydowe i dla wielu chmur oraz Istio Service Mesh Automation.
NetApp HCI dla VDI zawiera teraz proste, gotowe do GPU węzły zaprojektowane w celu przyspieszenia wysokowydajnej, wirtualnej infrastruktury pulpitu 3D. Nowa oferta zapewni NetApp lepszą wydajność dla zaawansowanych użytkowników korzystających ze złożonych aplikacji wymagających dużej ilości danych, takich jak obrazowanie medyczne, CAD / CAM i innych aplikacji technicznych i naukowych. Nowy produkt obsługuje wszystkie najważniejsze rozwiązania VDI innych firm dzięki VMware Horizon. Menedżerowie IT powinni mieć możliwość łatwej instalacji, rozszerzenia i aktualizacji funkcji. Pamięć i moc obliczeniową można uzupełniać niezależnie.
Wreszcie, usługa implementacji NetApp HCI dla VMware Private Cloud obejmuje narzędzia do przyspieszenia wdrożenia platformy chmury prywatnej. Celem „Usługi pozyskiwania i wdrażania pod klucz” jest dostarczenie działom IT wiedzy niezbędnej do zbudowania skalowalnej, wstępnie skonfigurowanej i łatwej w obsłudze prywatnej chmury.