Blog - Supermicro.pl

Blog tematyczny poświęcony nowościom technologicznym od Supermicro

Opublikowano dnia 17-10-2019 o godzinie 11:32:24

Większa moc dla AI

Huawei wprowadza na rynek swój najpotężniejszy na świecie procesor dla sztucznej inteligencji oraz kompleksową platformę obliczeniową AI. Dzięki procesorowi o nazwie „Ascend 910” i towarzyszącym mu szkieletowi „MindSpore” dostawca widzi teraz, że jest wyposażony we wszystkie ważne komponenty AI. Ascend 910 to nowy procesor AI z rodziny chipsetów Ascend Max, a po roku rozwoju osiągnął swoje cele wydajnościowe, jak podał producent, przy znacznie niższym zużyciu energii niż pierwotnie planowano. W przypadku operacji zmiennoprzecinkowych o połowie precyzji (FP16), Ascend 910 osiąga 256 TERA FLOP-ów, pełne obliczenia precyzji (INT8) 512 TeraOP. Ascend zużywa maksymalnie 310 watów. Nowy układ będzie wykorzystywany głównie do treningu modeli AI. W typowej sesji ResNet-50 połączenie Ascend 910 i MindSpore podwaja prędkość treningu w porównaniu z tradycyjnymi kartami akceleratora wykorzystującymi TensorFlow. Ramy obliczeniowe MindSpore KI redukują także czas i koszty szkolenia dzięki prostemu rozwojowi. Ponadto powinien zużywać jak najmniej zasobów przy możliwie najwyższym współczynniku OPS / Watt. Jednocześnie może być stosowany w aplikacjach terminalowych, brzegowych i chmurowych. Ponadto MindSpore pomaga chronić dane użytkownika, wykorzystując tylko dane historyczne i modelowane, które zostały wcześniej przetworzone, aby skutecznie chronić prywatne dane użytkowników, nawet w środowiskach obejmujących wiele scenariuszy. MindSpore obsługuje nie tylko procesory Ascend, ale także procesory graficzne i inne typy procesorów.

Czułe znalezisko

Dzięki „Klasyfikacji Danych Netwrix” dostawca o tej samej nazwie chce umożliwić firmom efektywne przetwarzanie danych, ponieważ są one automatycznie identyfikowane, kategoryzowane i oznaczane metadanymi. Pozwala to firmom na identyfikację wrażliwych danych i ograniczenie ich narażenia. Na przykład eksperci od bezpieczeństwa danych są w stanie zlokalizować najbardziej wrażliwe dane, aby je najpierw zabezpieczyć. Ponadto mogą wykryć wszelkie dane osobowe, PCI, PHI lub IP, które pojawiają się poza bezpieczną lokalizacją, dzięki czemu mogą szybko reagować. Jednocześnie nowe oprogramowanie powinno obniżyć koszty, ponieważ niepotrzebne dane są usuwane. Można to wykorzystać do zidentyfikowania zbędnych, przestarzałych lub nieistotnych danych, które należy usunąć lub zarchiwizować. Ponadto zasady zgodności można egzekwować na podstawie typu danych, aby odpowiadać na wnioski osób, których dane dotyczą. Według dostawcy wydajność pracowników i podejmowanie decyzji poprawiają się, gdy dane są umieszczane w logicznym porządku. Powinien także być w stanie lepiej reagować na wymogi prawne, szybko lokalizując dane, które należy zatrzymać w celu sporu sądowego.

Klucz główny

Yubico ogłasza ogólną dostępność „YubiKey 5Ci”. Powinien to być pierwszy na świecie klucz bezpieczeństwa, który łączy USB-C i połączenie Lightning w jednym urządzeniu. Dzięki tej podwójnej łączności YubiKey 5Ci został zaprojektowany w celu ochrony organizacji poszukujących silnego uwierzytelnienia sprzętowego dla urządzeń z systemami iOS i Android, macOS i Windows. YubiKey 5Ci jest obecnie dostępny dla aplikacji mobilnych na iOS od 1Password, Bitwarden, Dashlane, Idaptive, LastPass i Okta, a także innych usług dostępnych za pośrednictwem aplikacji Brave na iOS. Obsługiwane loginy w przeglądarce Brave to Twitter.com, Login.gov, GitHub.com, Bitbucket.org i 1Password.com. XTN i Monkton Rebar obsługują także YubiKey 5Ci w ich najnowszych zestawach programistycznych. Ponadto uwierzytelnianie za pomocą YubiKey 5Ci jest również możliwe za pośrednictwem połączenia USB-C, które jest kompatybilne z praktycznie każdym odpowiednio wyposażonym laptopem lub urządzeniem mobilnym. Pozwala to na użycie klucza do setek aplikacji i usług wymienionych w katalogu Works with YubiKey. Jednak połączenie USB-C nie jest obecnie obsługiwane w modelach iPad Pro z portami USB-C. YubiKey 5 obsługuje teraz także FIDO2 / WebAuthn, FIDO U2F, OTP (hasło jednorazowe), PIV (karta inteligentna) i OpenPGP. Yubi-Key 5Ci jest teraz dostępny za 70 USD

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Niemiecki dostawca bezpieczeństwa TUXGUARD rozszerza swoje portfolio o modułową „TUX Endpoint Protection”. Oprogramowanie oparte jest na silniku Avira i opiera się między innymi na uczeniu maszynowym za pośrednictwem „TUX-X-Cloud”. TUXGUARD przywiązuje szczególną wagę do wysokiej wydajności swojego oprogramowania. Użytkownicy nie powinni zatem odczuwać wpływu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na swoich komputerach. Jednocześnie ochrona endpointów powinna wykrywać i zatrzymywać nowe złośliwe oprogramowanie, exploity i złośliwą aktywność na wczesnym etapie. Rozwiązanie oblicza między innymi ryzyko uszkodzenia wykonywalnego kodu, a następnie decyduje, czy plik może zostać bezpiecznie wykonany. Tymczasem „TUXGUARD Management Center” z funkcją dotykową ma nowy wygląd i obecną wersję w celu lepszego wsparcia administratorów systemu w ich pracy. Menedżerowie IT, którzy już korzystają z zapory ogniowej TUX, mogą teraz zarządzać wszystkimi komponentami bezpieczeństwa producenta w jednej centralnej konsoli zarządzania.