Omówienie rozwiązania

Nowe zastosowania i implementacje powodują zapotrzebowanie na nowe architektury pamięci masowej: Cloud, Edge, AI i IoT, wprowadzają nowe wymagania dotyczące opóźnień - dlatego firmy muszą przemyśleć swoje strategie i obecne rozwiązania dot. pamięci.

Supermicro i Excelero połączyły siły, aby zapewnić wysoką wydajność rozwiązań rozproszonego przechowywania bloków o niskim opóźnieniu z wykorzystaniem pamięci flash NVMe. Rozwiązanie Supermicro NVMesh umożliwia niezmodyfikowanym aplikacjom wykorzystanie połączonych urządzeń pamięci masowej NVMe w sieci przy lokalnych prędkościach i opóźnieniach. Został zaprojektowany do łączenia praktycznie nieograniczonej liczby serwerów Supermicro z NVMe w celu skalowania pojemności i wydajności.
NVMesh Storage
NVMesh Storage

Korzyści kluczowe

NVMesh Storage

Opis

Architektura referencyjna Supermicro NVMesh implementuje następną generację inteligentnych platform infrastruktury zaprojektowanych w celu zapewnienia aplikacjom całej wydajności, jakiej można oczekiwać od lokalnej pamięci masowej - oraz elastyczności, możliwości zarządzania i skalowalności typowej dla tradycyjnych rozwiązań sieciowych w obszarze pamięci masowej. Wykorzystując najnowsze standardy NVMe i PCIe, ta architektura referencyjna wykorzystuje sieć o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości do łączenia obliczeń i pamięci w elastyczny sposób, który będzie pasował do niemal każdej architektury wymagań aplikacji. Wdróż tę macierz RA w konfiguracjach pamięci i obliczeń skoncentrowanych na pamięci, mieszanych lub mieszanych oraz zintegruj ją z istniejącymi serwerami w centrach danych zgodnie z potrzebami.
  BigTwin Server Ultra Server
Platform Form Factor 2U 4 nodes 2U 1node
Storage Media 24x 6.4 TB or 8 TB NVMe SSD devices 24x 6.4TB or 8TB NVMe SSD devices
CPU (two per node) Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 family for X10 BigTwin
or
Intel® Xeon® Scalable Processors for X11 BigTwin
Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 family for X10 Ultra
or
Intel® Xeon® Scalable Processors for X11 Ultra
Memory suggested 192GB DDR4 2666 per node suggested 192GB DDR4 2666 per node
Network up to 8 Mellanox ConnectX 5 VPI NIC up to 2 Mellanox Connect 5 VPI NIC
RAW Capacity up to 48TB per node (192TB per BigTwin) up to 192TB per node
Available Data Protection Fully Distributed RAID, enabling linear scale of performance and capacity
Infrastructure Support TCP/IP; RoCEv2; Infiniband
IOPs Performance up to 20M random 4k up to 5M random 4k
Throughput Performance up to 76GB/s up to 24GB/s
IO Latency Alike the local NVMe SSD Latency
Performance Density 38GB/s or 10M IOPs per RU 12GB/s or 2.5M IOPs per RU
Management CLI, GUI, REST API CLI, GUI, REST API
Operating System Support Linux
File System Support POSIX like as ext4 and xfs, plus GPFS, BeeGFS & Lustre
Excelero Software NVMesh Client
NVMesh Target
Available Excelero Service NVMesh 3y premium support
NVMesh Install Service, On-site
Available Supermicro Service 3-year onsite 24x7x4 service / 3-year onsite next business day service
Onsite Integration Services Onsite Survey Onsite logistics Racking & Cabling (with 3rd party switches) Racking & Cabling Engineering Drawing Releasing (Test included)

Certyfikowane węzły dla architektury referencyjnej Supermicro NVMesh

Architektura referencyjna Supermicro NVMesh implementuje następną generację inteligentnych platform infrastruktury zaprojektowanych w celu zapewnienia aplikacjom całej wydajności, jakiej można oczekiwać od lokalnej pamięci masowej - oraz całej elastyczności, możliwości zarządzania i skalowalności typowej dla tradycyjnych rozwiązań sieciowych w obszarze pamięci. Wykorzystując najnowsze standardy NVMe i PCIe, ta architektura referencyjna wykorzystuje sieć o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości do łączenia obliczeń i pamięci w elastyczny sposób, który będzie pasował do niemal każdego zastosowania. Wdróż tę RA w konfiguracjach pamięci i obliczeń skoncentrowanych na pamięci, mieszanych oraz zintegruj ją z istniejącymi serwerami w centrach danych zgodnie z potrzebami.

Serwer pamięci Supermicro EDSFF-Short (E1.S)

W 100% serwer pamięci flash NVMe, zoptymalizowany pod kątem wydajnej obsługi obciążeń w skali petabajta przy niskiej wydajności opóźnień dostępnej tylko w przypadku nośników Flash. Platforma Supermicro SuperStorage zapewnia wiodącą w branży gęstość w obszarze 1U. Oferując ponad 32 dyski z możliwością podłączania na gorąco, pojemność w skali petabajta może zostać osiągnięta i umożliwia niespotykane połączenie wydajności pamięci masowej, gęstości, wydajności i łatwości serwisowania w przedsiębiorstwie.

Ta kombinacja optymalizuje procesory IOP na wat, co jest idealne do przenoszenia mocy warstwy pamięci masowej opartych na starszych dyskach HDD z korzyściami płynącymi z dysków SSD NVMe typu all-flash. System oferuje 32 dyski E1.S z proporcjonalnie krótszą głębokością(długością) obudowy.


Serwer Supermicro NF1

Supermicro we współpracy z Samsungiem opracował niezwykle wydajną, bardzo pojemną platformę serwerów pamięci masowej typu all-flash, która zrewolucjonizuje branżę pod względem stosunku ceny do jakości i wydajności. Korzystając tylko z jednej szafy, może pomieścić do 576 TB przestrzeni dyskowej. Forma Samsung NF1 została specjalnie zaprojektowana, aby zmaksymalizować wydajność i pojemność w przypadku wymagających operacji o dużej intensywności danych / małych opóźnieniach. Jako lider technologii Flash, Samsung stworzył obudowę NF1, która zakłóciła przemysł pamięci masowej dzięki zmniejszonemu zużyciu przestrzeni i energii.

Serwer NF1 zaczyna się od bezkompromisowej płyty głównej z podwójnym skalowalnym procesorem Intel ™ Xeon ™ (procesory do 205 W), które zapewniają do 56 rdzeni oraz 24 moduły DIMM dla 3 TB pamięci systemowej. Aby osiągnąć sukces sprzedażowy w obu tych obszarach zastosowań, platforma All-Flash musi zapewniać najniższy całkowity koszt posiadania, polepszając wydajność oraz przykładając uwagę do stosunku ceny do jakości i wydajności. Serwer NF1 doskonale osiąga równowagę.


Supermicro BigTwin ™

Supermicro BigTwin to pierwszy i jedyny system wielowęzłowy 2U obsługujący najwydajniejszy procesor, pamięć, I / O i niewiarygodnie lepszą pojemność cieplna (aż 30%), wykorzystując wydajne zasilacze Titanium Level 96% (2200 W / 2600 W). Piąta generacja architektury Twin firmy Supermicro jest w pełni zoptymalizowana pod kątem dzisiejszych obciążeń i operacji systemowych, a także opracowana pod kątem dalszych przełomów technologicznych.

System zapewnia najwyższą wydajność i jakość pracy na 4-węzłowej platformie 2U. Obsługuje najszerszą gamę procesorów TDP (do 205 W), w pełni wykorzystuje wszystkie kanały pamięci z 24 DIMMS na węzeł i 24 dyskami All-Flash NVMe. Wreszcie, Supermicro BigTwin zapewnia o 100% większą pojemność I / O i dodatkową elastyczność dzięki ponad 10 opcjom sieciowym, w tym 1GbE, 10G, 25G, 100G, IB oraz wiodącemu w branży modułowemu SIOM.
Serwer Supermicro A + ze zintegrowanymi wentylatorami systemowymi zaprojektowanymi dla gęstej infrastruktury wielowęzłowej w kompaktowym pakiecie do dostarczania mocy do 2600W przy wydajności Titanium Level (96%), technologii umożliwiającej BigTwinowi obsługę AMD EPYC ™ - procesorów z maksymalnie 16 gniazdami DIMM na węzeł. BigTwin zmniejsza zużycie energii dzięki wspólnemu projektowi chłodzenia i zasilania, wykorzystując nadmiarowe zasilacze o wysokiej wydajności.


Supermicro Ultra

Serwery Supermicro Ultra zostały zaprojektowane w celu zapewnienia najwyższej wydajności, elastyczności, skalowalności i łatwości serwisowania w wymagających środowiskach informatycznych oraz w celu obsługi kluczowych systemów i rozwiązań firmowych. Dzięki redundantnym poziomom tytanu (96% +) (1600 W) serwery Supermicro Ultra są w stanie zapewnić naszym klientom ekologiczne rozwiązania komputerowe, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność, elastyczność, skalowalność i łatwość serwisowania dla wymagających systemów korporacyjnych.

Ultra SuperServers obsługuje do: 3 TB DDR4 2666 MHz w 24 modułach DIMM; SATA3 z opcjonalną obsługą SAS3 i NVMe w celu zwiększenia przepustowości pamięci; różnorodne opcje Ultra Riser, w tym wbudowane opcje 1G, 10GBASE-T, 10G SFP + i 25G Ethernet; obsługa dodatkowych kontrolerów RAID SAS 3 HW / SW i dodatkowych gniazd PCI-E 3.0. Serwery Supermicro Ultra najlepiej nadają się do różnorodnych zastosowań. Można je łatwo zastosować w systemach korporacyjnych i wykorzystać w centrach danych do wirtualizacji, big data, analizie i przetwarzaniu w chmurze.